Бриньоне стана най-успешната скиорка на Италия

Спорт 03.03.2024 19:41 Снимка: АР/БТА

Федерика Бриньоне спечели супергигантския слалом в Квитфиел (Норвегия) и така грабна своята победа №25 в Световната купа. По този начин италианката стана еднолично най-успешната представителка на страната си в елита на спорта, изпреварвайки София Годжа и Густав Тьони, които имаха по 24 победи и деляха върха с нея преди днешния старт.

Днес 33-годишната Бриньоне изпревари лидерката за Световната купа Лара Гут-Бехрами (Швейцария), а състезанието, продължило над два часа и половина, на няколко пъти бе прекъсвано заради атмосферните условия и по-точно заради гъстата мъгла, попречила доста на участничките.

Бриньоне спечели с време от 1:37.30 минути, докато Гут-Бехрами, която спечели дисциплината вчера, остана на второ място - 1:37.91 секунди. На трето място остана Естер Ледецка от Чехия, която изостана на 0.79 секунди от италианската победителка.

"Не се спуснах при най-добрите възможни условия днес. Чакането бе по-трудно от самото състезание", лаконична бе победителката.

Гут-Бехрами продължава да води в генералното класиране за Световната купа. Федерика Бриньоне пък е лидер в подреждането за малката Световна купа в супергигантския слалом.