"Ботев" (Пд) победи с 4:0 "Марица" в контрола

Спорт 18.11.2023 15:06 Снимка: ДНЕС+

"Ботев" (Пловдив) победи с 4:0 съгражданите си от "Марица" в контрола. Двубоят се игра на футболен комплекс „Никола Щерев – Старика" в Коматево.

„Канарчетата" изцяло контролираха мача през всичките 90 минути.

Първият гол падна в 18-ата минута, след като главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Ботев – Мартин Секулич застана зад топката и отбеляза във вратата на "Марица".

До края на първата част последваха няколко добри ситуации пред вратата на гостите от "Марица", но резултатът се запази 1:0.

През вторите 45 минути старши треньорът на "жълто-черните" Душан Керкез използва всички налични футболисти на резервната си скамейка. Участие в проверката взеха и юношите на клуба – Димитър Папазов, Валери Владимиров, Симеон Турлаков, Димитър Урумов и Радослав Караманов.

В 57-ата минута Емануел Уме с техничен удар отбеляза след подаване на Дилан Мертенс за 2:0. Влезлият като резерва Антоан Бароан пък отново се разписа за "жълто-черните" – нападателят реализира в 69-ата минута на мача след асистенция отново на Мертенс.

Играта остана изцяло в наказателното поле на "Марица" и така в самия край на срещата появилия се от резервната скамейка Константинос Балоянис вкара и 4-ия гол в мача.

"Ботев": Кайзер (K), Ето'o, Папазов, Ван Хертъм, Перера, Ннади, Колев, Мертенс, Играч на проби, Уме и Секулич (Русев, Балоянис, Владимиров, Турлаков, Балтанов, Карабельов, Урумов, Караманов, Бароан)