БНТ взе тв правата за "М-Тел Мастърс" 2009
Спорт 26.04.2009 14:17
Българската национална телевизия взе правата за излъчване на международния шахматен супертурнир "М-Тел Мастърс" 2009, който ще стартира на 12 май на площада пред Народния театър "Иван Вазов".
До 23 май за титлата ще спорят водачът в световната ранглиста Веселин Топалов, Магнус Карлсен от Норвегия, миналогодишният победител Василий Иванчук от Украйна, Лениер Домингеш от Куба, Алексей Широв от Испания и Ван Юе от Китай. И тази година състезанието е под патронажа на президента на България Георги Първанов.
Всеки ден, от 12 до 23 май, БНТ 1 ще излъчва дневници от шахматните сблъсъци. Три пъти дневно любителите на древната игра ще могат да следят развоя на партиите чрез 10-минутни преки включвания по сателитния канал БНТ Сат.
Водещ на всички репортажи от стъкления павилион ще бъде известният журналист Красимир Кушев, който е автор на единствено предаване за шахмат в родния ефир "64 квадрата".
Над 20 журналисти от САЩ, Русия, Англия, Шотландия, Индия, Гърция, Холандия, Испания, Куба и Германия вече са се акредитирали в пресцентъра на турнира. Очаква се в София да пристигнат телевизионни екипи на руската НТВ плюс спорт и индийската Дурдешан тв.
Тази година пресцентърът на "М-Тел Мастърс" ще бъде на площада при стъкления павилион, където ще играят шестимата гросмайстори. За журналистите ще бъде монтирана специална шатра. /БГНЕС
До 23 май за титлата ще спорят водачът в световната ранглиста Веселин Топалов, Магнус Карлсен от Норвегия, миналогодишният победител Василий Иванчук от Украйна, Лениер Домингеш от Куба, Алексей Широв от Испания и Ван Юе от Китай. И тази година състезанието е под патронажа на президента на България Георги Първанов.
Всеки ден, от 12 до 23 май, БНТ 1 ще излъчва дневници от шахматните сблъсъци. Три пъти дневно любителите на древната игра ще могат да следят развоя на партиите чрез 10-минутни преки включвания по сателитния канал БНТ Сат.
Водещ на всички репортажи от стъкления павилион ще бъде известният журналист Красимир Кушев, който е автор на единствено предаване за шахмат в родния ефир "64 квадрата".
Над 20 журналисти от САЩ, Русия, Англия, Шотландия, Индия, Гърция, Холандия, Испания, Куба и Германия вече са се акредитирали в пресцентъра на турнира. Очаква се в София да пристигнат телевизионни екипи на руската НТВ плюс спорт и индийската Дурдешан тв.
Тази година пресцентърът на "М-Тел Мастърс" ще бъде на площада при стъкления павилион, където ще играят шестимата гросмайстори. За журналистите ще бъде монтирана специална шатра. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:05 18-годишен без книжка загина, след като падна с колата в река Смядовска
- 14:54 "Прогресивна България" иска одит на пенсионните разходи за периода от 2020 г. до 30 май 2026 г.
- 14:42 Витанов: Заплатите в държавните бордове надхвърлят дори тези на премиера и президента, взети заедно
- 14:31 Теменужка Петкова: Няма скрити фактури, управляващите бягат от отговорност с техния бюджет
- 14:18 БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво масло от пазара
- 14:05 Дете и баща му паднаха от атракцион в Антоново, след като седалката на люлката се скъса
- 13:53 Борисов прави кабинет в сянка, в сегашния се справял само Копринков
- 13:41 Меси срещу Роналдо чак на финал. Всички 1/16-финали на световното по футбол