Спорт 19.10.2020 17:47 Снимка: ДНЕС+
Бивш топ рефер: Не винете ВАР, а правилника
Бившият английски топ съдия Марк Клатенбърг отговори на твърдението на Джордан Хендерсън, че реферите и ВАР "изкривяват линиите". Гол в добавеното време срещу Евертън (2:2) бе отменен заради минимална засада на Садио Мане.
"Не винете ВАР, а правилника. Капитанът на Ливърпул обвини съдиите, че "изкривяват линиите", за да отсъдят засада. С риск да разваля една добра конспирация, се страхувам, че реалността далеч не е такава.
Това е все едно да гледате надбягване с коне по телевизията и да си мислите, че вашият кон е спечелил, след което обаче снимката на финала показва, че сте загубили. По телевизията виждаме определен ъгъл от ситуацията, който може да ни обърка дали някой е в засада, или не.
Но технологията, използвана при ВАР, е програмирана да пуска паралелни на терена линии. След това определя ситуацията и мога да ви уверя, че тези линии не са изкривени.
След това идва определянето на най-външната част от тялото на нападателя. Мане бе в засада, защото ръкавът му, както е по новите правила, беше зад крака на защитника на Евертън. Затова нападателят на Ливърпул бе в засада, което не означава, че ми харесва.
Красивата игра е на голове и никой не иска да вижда отменени попадения заради милиметри. Трябва да се прегледа правилника, а не да се скача на ВАР", аргументира се 45-годишният Клатенбърг./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:01 Първите пътници пристигнаха на новия терминал 3 на Франкфуртското летище (ВИДЕО)
- 18:53 Китайският премиер: Да се ускори изграждането на мащабни вятърни и слънчеви паркове
- 18:47 Огнян Дамянов от ВСС след оттеглянето на Сарафов: Натискът не води до добро за системата
- 18:42 Украинският олигарх Ринат Ахметов си купи апартамент в Монако за рекордните 471 млн. евро!
- 18:39 Първи случай на ку-треска в Пловдив
- 18:32 ВиК – Варна раздаде 230 грамоти на участниците в конкурса „Водата е дар! Запази я!“
- 18:25 Най-вредните напитки според диетолозите
- 18:18 Принц Хари пристигна в Киев