Спорт 15.10.2025 16:06 Снимка: ДНЕС+
БФС сътвори гаф и не почете покойната легенда Добромир Жечев
Вероятно залисани в оправдания за загубата с 1:6 от Турция или пък просто от нехайност, хората от Българския футболен съюз сътвориха още един гаф, който този път нямаше нищо общо с актуалното представяне на футболните ни национали.
Ден след кошмарната загуба от турците и два дни преди снощното поражение от Испания, почина една от легендарните фигури на родния футболи - Добромир Жечев. Единственият до момента, а вероятно и за дълго време напред, може би дори завинаги - българин, играл на 4 световни първенства. Големият защитник на столичните "Спартак" и "Левски" си отиде на 82 години, месец преди да навърши 83.
БФС изрази съболезнованията си в социалните мрежи, но пропусна да покаже уважение към Бобата Жечев и с реални действия, в живия живот. Човек с подобна визитка (73 мача за България) заслужава да бъде почетен по традиционния начин - минута мълчание и черни ленти на ръкавите на играчите.
Първата такава възможност бе при домакинството на младежите до 21 години срещу Чехия, спечелено с 2:1 в Пазарджик. Но не се случи, нямаше нито минутка тишина в памет на Жечев, нито траурни ленти на ръкавите на младите ни надежди.
Естествено, подобни действия трябва да бъдат съгласувани с делегатите на УЕФА, но при навременна реакция от страна на БФС, не би трябвало да е проблем.
По-късно във вторник вечер и във Валядолид мъжките национали също не излязоха с черни ленти на ръкавите.
Така футболната ни федерация пропусна да направи малък, но значим и напълно резонен жест към голям футболист, треньор и най-вече човек. Човек, играл 13 години за България, който винаги е бил пример - първо на терена, а после и извън него.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:13 САЩ нанесоха нови удари срещу Иран, след като три кораба бяха атакувани в Ормузкия проток
- 10:06 Проектопрограмата на НС: Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“
- 09:58 От днес до 10 юли тече записването след 7-и клас
- 09:50 Лекар: Българските деца са все по-застрашени от алергии
- 09:43 Две силни земетресения разлюляха Китай
- 09:35 Русия е унищожила снаряди с обеднен уран за танкове „Ейбмрамс“ в завод близо до Киев
- 09:27 Съдът потвърди вината на Марин Льо Пен по делото за евросредствата, но може да се яви на изборите
- 09:20 Пенсиите - най-голямото перо в бюджета на ДОО