Бетис поведе в класирането след успех във Валенсия

Спорт 04.10.2020 10:14 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Бетис поведе в класирането на Ла Лига, след като победи Валенсия с 2:0 като гост в мач от петия кръг на първенството. На “Местая” тимът от Андалусия започна силно и поведе в резултата още в 19-та минута чрез Серхио Каналес, а 15 минути преди края на редовното време Кристиан Тейо подпечата успеха на гостите, които бяха по-активни през целия двубой и отправиха 12 удара към противниковата врата срещу едва три на “прилепите”.

По този начин Бетис вече има 9 точки от пет изиграни мача и излезе поне временно на първото място в подреждането. Валенсия заема пета позиция с актив от седем точки.

Днес шампионът Реал Мадрид гостува на Леванте от 17:00 часа българско време, а Барселона приема Севиля от 22:00. /БГНЕС