
Спорт 31.07.2024 08:37 Снимка: Getty Images
Байлс вдъхнови САЩ за злато в отборната надпревара
Американките са на върха след краха преди 3 години в Токио
Симон Байлс вече е петкратна олимпийска шампионка. Американската звезда в спортната гимнастика бе главно действащо лице при триумфа на страната си в отборната надпревара в Париж. Финалите се проведоха в зала "Берси" във френската столица", а освен Байлс в петорката на Щатите бяха още Суниса Лий, Джордан Чайлс, Джейд Кери и Хезли Ривера.
С днешния си триумф Щатите взеха реванш за Олимпиадата в Токио преди три години, когато останаха със сребърните отличия, а най-високо на почетната стълбичка тогава се качиха руските гимнастички.
Прошка в Париж обаче нямаше и американките отвяха конкуренцията.
Техният общ резултат след изпълненията на четирите уреда бе 171.296 точки. Или по-точно с 5.802 повече от сребърните медалистки от Италия (165.494), а пък третото място и бронзовите медали бе за Бразилия (164.497).
Това е голямото завръщане на Байлс на сцената, след като на Игрите в японската столица през 2021-а тя се отказа от участие след появата си на само един уред в отборното състезание, а после се оттегли и от спорта.
27-годишната Симон е най-възрастната американска гимнастичка на Олимпиада от 50-те години насам. С представянето си днес тя показа, че няма и следа от травмата на прасеца, която я изплаши в неделя.
На 3 август тя ще вземе участие на финала на прескок, където ще гледаме и българката Валентина Георгиева.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 13:21 С 218 км/ч е „летяла“ колата от катастрофата в София, шофьорът е загинал
- 13:14 38 първокласници и общо 839 ученици започват учебната година в системата на затворите
- 13:06 Месечната инфлация в България през август спада
- 13:02 Над 1700 нови студенти започнаха обучение в МУ – Варна
- 12:58 Николай Нанков: Ако президентът не може да смята, нека се върне в първи клас
- 12:46 Работник е пострадал при инцидент в ТЕЦ "Бобов дол"
- 12:38 Зверска катастрофа на „Ботевградско шосе“, кола е разцепена на две
- 12:29 БДЖ напомня за големите намаления за ученици и студенти при пътуване с влак