Байерн записа първа загуба у дома и остава далеч от лидера

Спорт 22.01.2024 09:21 Снимка: ДНЕС+

Провал на баварците зарадва непобедения Леверкузен

Байерн (Мюнхен) допусна изненадваща домакинска загуба от Вердер (Бремен) с 0:1 в един от класическите сблъсъци в Бундеслигата.

В 18-ия кръг баварците допуснаха първото си поражение на "Алианц Арена", а то идва в много неподходящ момент, защото вчера Байер (Леверкузен) дръпна със седем точки на върха.

Да, баварците са с мач по-малко, но разликата остава значителна и то при плашеща форма на "аспирините", които все още нямат загуба от началото на сезона.

Днес на "Алианц Арена" победата за "бременските музиканти" донесе Мичел Вайзер, след като преодоля Алфонсо Дейвис и изстреля снаряд под гредата от малък ъгъл 59-ата минута.

Цяло чудо бе, че това бе единственият гол в мача. През първата част попадение на Вердер бе отменено заради нарушение, а Мануел Нойер направи едно изумително спасяване.

През втората Байерн се събуди и атакуваше свирепо, но направи много пропуски. В един от тях в 87-ата минута уцели и греда.

Така Хари Кейн и компания остават с 41 точки, на седем зад Леверкузен. Вердер записа пети пореден мач без загуба и е 12-и с 20 точки.