Българите на 1/4-финал на Уни 2009 в Белград
Спорт 07.07.2009 09:24
Българските баскетболисти се класираха за четвърфиналите на Универсиадата в Белград.
Нашите постигнаха трета поредна победа, като се наложиха с 86:74 над Португалия. Това бе мач от втората фаза на турнира, в групата сме още с Турция и Украйна. Тъй като след това Турция би Украйна с 63:61, това вече ни осигури място сред първите осем на Универсиадата. Там ще чакаме съперника си измежду САЩ и Сърбия.
Срещата не тръгна добре за нас, като след първоначалния натиск довел до лидерство с 8 т. над иберийците последва отпускане и португалците ни поведоха с 10 т. разлика. Необяснимо студентите ни се бяха гипсирали и нямаха противодействие срещу агресивната игра на съперника си. В края на втората четвъртина обаче българите наложиха тотално превъзходство и си върнаха водачеството, като полувремето завърши при 42:38 за нашите. Много силно през вторите 10 минути игра Златин Георгиев, отбелязал няколко изключително важни коша.
До края на мача избраниците на Тити Папазов не позволиха обрат и в крайна сметка се наложиха с 12 т. разлика. Най-резултатен от българите бе Христо Николов с 16 т., някои от тях истински шедьоври. Павел Маринов и Златин Георгиев завършиха по с 14, Чавдар Костов е с 13, Иван Лилов има 11, а Асен Великов с 10. Утре ни предстои много по-труден мач мач с турците, които са сочени за фаворити в нашата група. Двубоят е в 21 ч. българско време отново в зала „Милениум” във Вършац. От групата ни продължават два отбора, които се класират за четвърт финал. /БГНЕС
Нашите постигнаха трета поредна победа, като се наложиха с 86:74 над Португалия. Това бе мач от втората фаза на турнира, в групата сме още с Турция и Украйна. Тъй като след това Турция би Украйна с 63:61, това вече ни осигури място сред първите осем на Универсиадата. Там ще чакаме съперника си измежду САЩ и Сърбия.
Срещата не тръгна добре за нас, като след първоначалния натиск довел до лидерство с 8 т. над иберийците последва отпускане и португалците ни поведоха с 10 т. разлика. Необяснимо студентите ни се бяха гипсирали и нямаха противодействие срещу агресивната игра на съперника си. В края на втората четвъртина обаче българите наложиха тотално превъзходство и си върнаха водачеството, като полувремето завърши при 42:38 за нашите. Много силно през вторите 10 минути игра Златин Георгиев, отбелязал няколко изключително важни коша.
До края на мача избраниците на Тити Папазов не позволиха обрат и в крайна сметка се наложиха с 12 т. разлика. Най-резултатен от българите бе Христо Николов с 16 т., някои от тях истински шедьоври. Павел Маринов и Златин Георгиев завършиха по с 14, Чавдар Костов е с 13, Иван Лилов има 11, а Асен Великов с 10. Утре ни предстои много по-труден мач мач с турците, които са сочени за фаворити в нашата група. Двубоят е в 21 ч. българско време отново в зала „Милениум” във Вършац. От групата ни продължават два отбора, които се класират за четвърт финал. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:10 България пречупи Канада в 5-геймова драма за четвърта победа в Лига на нациите
- 09:58 Чудо в бедствието: 32 часа след труса извадиха от отломките оцеляло новородено (видео)
- 09:53 Меси резерва, но вкара на Йордания
- 09:47 Инспектори на Агенцията по храните спряха 5 тона храни с изтекъл срок на годност
- 09:36 Земетресение с магнитуд 5,9 разтърси Пакистан и Афганистан
- 09:26 Първи мераклия: Николай Ненчев обяви номинацията си за президент
- 09:15 Роберт Фицо: Словакия няма да подкрепи нов заем за Украйна на срещата на върха на НАТО
- 09:05 Петков към Радев: Бизнесмени хиени искат да си върнат предизборна инвестиция за 6 месеца