Автогол на Меси, червен картон и дузпа качиха Черно море на върха след футболно шоу във Варна

Спорт 02.03.2024 09:06 Снимка: БТА

2:1 срещу Ботев Враца в завръщането на Илиан Илиев-младши

Черно море победи драматично с 2:1 Ботев Враца в откриващия мач на 23-ия кръг на шампионата.

Двубоят предложи много емоции за феновете, като бе белязан от завръщането на Илиан Илиев-младши след близо 2.5 години извън клуба.

Именно той изработи дузпа за "моряците", която бе реализирана от съфамилника му Атанас Илиев за 1:0 в 41 минута.

Меси Биатумусока от Ботев Враца пък си вкара автогол в 71-ата минута. Резервата Мирослав Маринов успя да намали в 80-ата минута, но врачани понесоха тежък удар 3 минути преди края на двубоя.

Тогава наставникът на гостите Христо Янев бе изгонен, след като се нахвърли върху четвъртия съдия Михаел Павлов.

С победата Черно море излезе начело в класирането с 51 точки - с 3 пред втория Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко.

Ботев Враца пък остава на предпоследното място с 13 точки.