Спорт 10.07.2022 15:00 Снимка: ДНЕС+
Австралийски тандем триумфира на двойки на Уимбълдън след епичен финал
Матю Ебдън и Макс Пърсел от Австралия спечелиха титлата на двойки на Откритото първенство на Великобритания по тенис, след като сломиха съпротивата на Никола Мектич и Мате Павич в пет сета – в отделните части 7-6 (5), 6-7 (3), 4-6, 6-4, 7-6 (10-2) за над четири часа и 15 минути епична битка.
Първите два сета минаха с надмощие на сервиращите, като зрителите по трибуните така и не станаха свидетели на пробив. В крайна сметка, Ебдън/Пърсел и Мектич/Павич си размениха по един сет след тайбрек. Хърватите, поставени под номер 2 в основната схема и действащи шампиони на Ол Ингланд Клъб, първи стигнаха до брейк на старта на третата част и не изпуснаха инициативата за аванс в резултата.
Ситуацията се повтори в четвъртия сет, но с обратен знак – австралийците пробиха в десетия гейм и вкараха мача в решителна пета част. В нея Мектич и Павич пробиха в петия гейм, но съперниците им го върнаха в осмия. В дългия тайбрек до десет точки Ебдън и Пърсел бяха убедителни и не дадоха шанс на хърватите, за да ликуват с титлата.
Ебдън, който преди няколко дни загуби финала на смесени двойки в тандем със Саманта Стоусър, стигна до първа титла на двойки, след като по-рано през годината загуби спора за титлата на домашния Аустрелиън Оупън отново с Пърсел срещу сънародниците им Танаси Кокинакис и Ник Кирьос. Пърсел също ликува с първа титла от Шлема на двойки, като той има още един загубен финал в Мелбърн – в тандем с Люк Савил, срещу американеца Раджийв Рам и британеца Джо Салисбъри през 2020. Мектич и Павич остават с титлата от Уимбълдън миналата година, като тя е единствена за Мектич в кариерата на двойки от Шлема, докато Павич има още две – на Аустрелиън Оупън 2018 в тандем с Оливер Марах, и на Ю Ес Оупън 2020, когато печели титлата заедно с Бруно Соарес срещу Уесли Колхоф и партньора му в Лондон Мектич.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:09 ООН обвини Израел в "апартейд" на Западния бряг
- 16:00 Китай с интерес към вноса на храна от Ирландия
- 15:53 Бедствие сполетя Крумовград, кв. "Дружба" е под вода
- 15:51 ИПИ: Предложението на ДПС-НН за максималната надценка - малко повече корупция на проверяващите
- 15:47 Китайски учени: Преди 750 милиона години на Марс все още е имало вода
- 15:39 Иран ще съди по бърза процедура задържаните при протестите
- 15:31 На Руската Коледа: Путин приветства "свещената мисия" на руските войски
- 15:30 Шефът на НЗОК: До 48 часа да няма нито един гражданин, който се оплаква, че няма достъп до лекарства