Арда се скъса да пропуска за пореден негативен резултат

Спорт 04.03.2024 18:25 Снимка: БТА

Арда и Пирин завършиха наравно 0:0 в Кърджали в предпоследна среща от 23-ия кръг на efbet Лига.

Домакините, водени от новия си треньор Николай Киров, бяха в ролята на фаворит и оправдаха с голямо надмощие в срещата, но това не се отрази на резултата заради множество пропуски.

Така Арда продължава с негативните резултати, макар да прекъсна серията от три поредни загуби в шампионата. Остава на деветото място в класирането с 32 точки, на пет от топ 6.

Пирин не загуби втори пореден мач след победата над Ботев Враца преди седмица и е на 14-о място с 20 точки.

Единственият по-добър шанс за "орлетата" да вкарат гол днес се откри в края на първото полувреме, когато Юго Комано излезе сам срещу вратаря и ударът му по земя мина на сантиметри от гредата.

Преди това обаче Арда направи много пропуски. Удар на Иван Тилев в началото беше спасен, а след един корнер Пламен Крачунов стреля с глава и нацели страничната греда. Най-големият пропуск беше на Тонислав Йорданов в 26-ата минута, когато негово изпълнение с глава мина встрнаи.

Арда беше пълен господар на случващото се на терена през втората част, но продължи с пропуските. Заслуга за това имаше и вратарят Максим Ковальов, който спаси хубав далечен удар на Борислав Цонев.