Апоел на полуфинал за Купата на УЛЕБ
Спорт 08.03.2006 12:27
Бившият носител на Купата на УЛЕБ Апоел Йерусалим победи със 74:56 гостуващия Лотоматика (Италия) и се класира за полуфиналите на турнира. В първата среща тимът от Рим, воден от треньора Светислав Пешич и легендата Деян Бодирога, бе спечелил с 92:84.
След първото полувреме на мача в Израел гостите водеха с 28:25 и нищо не предвещаваше обрата. След отлична игра на гарда Мейр Тапиро и центъра Филип Мейсън Апоел спечели с 15 точки разлика третата четвърт и вече се чувстваше полуфиналист. В последната част съставът от Йерусалим увеличи още аванса си. Най-резултатен за победителите бе Тапиро с 20 точки (4 тройки). За гостите Бодирога завърши с 21 точки.
„Голяма чест за мен беше да победя треньор като Пешич, който е спечелил всичко – каза след успеха наставникът на Апоел Ерез Еделщайн. – Играхме страхотно в защита, дори когато бяхме зле в нападение и това ни донесе победата. Тапиро доказа колко е важен за отбора”.
Четвъртфинални срещи реванш за Купата на УЛЕБ
Арис – Асвел 77:67 (67:60 в първата среща)
Ланди – Хемофарм 75:77 (72:88)
Динамо М – Цървена звезда 86:65 (87:86)
Апоел Е – Лотоматика 74:56 (84:92)
Полуфинали за Купата на УЛЕБ на 21 и 28 март
Арис (Гърция) – Хемофарм (СЧГ)
Динамо (Москва) – Апоел (Йерусалим).
Информацията е на Tposport.bg.
След първото полувреме на мача в Израел гостите водеха с 28:25 и нищо не предвещаваше обрата. След отлична игра на гарда Мейр Тапиро и центъра Филип Мейсън Апоел спечели с 15 точки разлика третата четвърт и вече се чувстваше полуфиналист. В последната част съставът от Йерусалим увеличи още аванса си. Най-резултатен за победителите бе Тапиро с 20 точки (4 тройки). За гостите Бодирога завърши с 21 точки.
„Голяма чест за мен беше да победя треньор като Пешич, който е спечелил всичко – каза след успеха наставникът на Апоел Ерез Еделщайн. – Играхме страхотно в защита, дори когато бяхме зле в нападение и това ни донесе победата. Тапиро доказа колко е важен за отбора”.
Четвъртфинални срещи реванш за Купата на УЛЕБ
Арис – Асвел 77:67 (67:60 в първата среща)
Ланди – Хемофарм 75:77 (72:88)
Динамо М – Цървена звезда 86:65 (87:86)
Апоел Е – Лотоматика 74:56 (84:92)
Полуфинали за Купата на УЛЕБ на 21 и 28 март
Арис (Гърция) – Хемофарм (СЧГ)
Динамо (Москва) – Апоел (Йерусалим).
Информацията е на Tposport.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци