Спорт 12.09.2025 09:41 Снимка: ДНЕС+
Анди Мъри сменя спорта, но не и стандартите - търси място в най-големия турнир до 2 г.
Анди Мъри сменя спорта, но не променя стандартите и амбициите, които го направиха номер едно в тениса и един от най-успешните играчи на новото време.
Трикратният шампион в Шлема се отказа от играта след 2 десетилетия в елита, но на 38 години не спира да се занимава с друга игра с малка топка, на която е отдаден още от юношеските си години - голф.
И докато във времето си на професионален тенисист Мъри играеше за удоволствие с приятели в свободното време извън тенис сезона, сега може да отдели далеч повече часове и дни на страстта си.
Анди играе на BMW PGA Championship Pro-Am в момента - турнир, на който отбори с тандеми от професионалист и любител се състезават за трофея. В групата, от която се излъчваха двойките в тима на Мъри, бяха още шампионът по голф Били Хоршел, но и аматьори като Гарет Бейл - бивша футболна звезда.
Целта на британската гордост в тениса е да стигне квалификациите за The Open Championship - Откритото първенство на Великобритания, за 2027 г. Това е най-старият турнир в голфа, като се смята за огромна чест и привилегия да се състезаваш в него.
"Не мисля, че мога да стигна до самия турнир, но искам да опитам в квалификациите и да проверя къде съм след 2 години - обяви Мъри. - Имам много време да практикувам и ще опитам да вдигна нивото си. Ако успея в регионалните квалификации и стигна до преките за турнира, това ще е успех. Знам на какво ниво са голфърите там."
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:07 Дрон се разби в Румъния на 5 километра от границата с Украйна
- 10:56 Столичаните в повече на ПП-ДБ откриха нова национална кауза за борба с mafiqta
- 10:46 Останки от птица са намерени в двигателя на самолета на Ryanair, в който едва не загина човек
- 10:36 Тийнейджъри причакаха 52-годишен мъж, уговорил си среща с 15-годишен в Стара Загора
- 10:27 Кмет и министър вдигнаха МВР на крак заради чалга клип и кючек под Паметника на Асеневци
- 10:17 Шефът на бюджетната комисия Константин Проданов милионер, дал заеми за над 1 млн. евро
- 10:08 От 17 до 21 август конвои с военна техника ще минат през България
- 10:00 Стилияна Николова е втора в света и с олимпийска квота след 4 брилянтни съчетания