Алкарас продължава по план, но Рууд си тръгна рано от Лондон

Спорт 04.07.2024 09:31 Снимка: АР/БТА

Шампионът на "Уимбълдън" Карлос Алкарас продължава по план защитата на титлата си. Испанецът записа девета поредна победа на турнира, като се класира за третия кръг в Лондон благодарение на успех със 7:6(5), 6:2 и 6:2 за малко повече от час и петдесет минути срещу Александър Вукич от Австралия.

Дъждовното време в английската столица принуди организаторите да затворят покрива на корт №1, където двамата играха.

В първата част Карлитос показа колебания и след като поведе с 5:2 допусна срив, изоставайки с 5:6, но все пак взе своето в тайбрека. Във втория и третия сет обаче нямаше каквито и да било колебания, направи по два пробива, а това се оказа напълно достатъчно, за да го прати в третия кръг, където ще играе срещу Франсис Тиафо (САЩ), Американецът отстрани Борна Чорич от Хърватия в три сета - 7:6(5), 6:1 и 6:3.

Руснакът Даниил Медведев, който е №5 в основната схема, също спечели мача си от втория кръг, като му се наложи да навакса сет изоставане, за да надвие Александър Мюлер (Франция) - 6:7(3), 7:6(4), 6:4 и 7:5 за три часа и половина. Медведев пропиля мачбол в първия сет, но загуби, а във втория се върна след изоставане от 0:3 и спаси два сетбола, след което вкара мача в желаната посока.

Осмият в схемата Каспер Рууд напусна турнира рано-рано. Това стана заради Фабио Фонини, който победи норвежкия си съперника в четири сета. 37-годишняит ветеран от Италия ликува с 6:4, 7:6, 6:7(1) и 6:3, като и този мач се игра в продължение на три часа и половина.

Други резултати:

Юго Юмбер (Франция) - Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) 7:6(9), 6:1, 6:3

Брандън НАкашима (САЩ) - Джордан Томпсън (Австралия) 6:3, 6:2, 6:2

Карен Хачанов (Русия) - Аслан Карацев (Русия) 6:3, 6:7(4), 7:6(11), 2:0 и отказване

Роман Сафиулин (Русия) - Франсиско Серундоло (Аржентина) 6:7(5), 3:6, 7:5, 6:3, 6:4

Давид Гофен (Белгия) - Томаш Махач (Чехия) 6:3, 6:3, 4:6, 1:6, 6:7(5)

Даниел Евънс (Великобритания) - Алехандро Табило (Чили 2:6, 5:7, 3:6

Лоренцо Сонего (Италия) - Роберто Баутиста Агут (Испания) 3:6, 6:3, 3:6, 4:6

Феликс Оже-Алиасим (Канада) - Танаси Кокинакис (Австралия) 6:4, 7:5, 6:7(9), 4:6, 4:6