Спорт 16.02.2023 18:55 Снимка: ДНЕС+
Александра Фейгин пропусна държавното заради студа в Зимния дворец
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин ще пропусне държавното по фигурно пързаляне заради лошите условия в Зимния дворец в София.
От БФ кънки в последните два месеца постоянно алармират за ниските температури в залата, но досега мерки не са взети.
"Днес трябваше да взема участие на Държавното първенство, но поради изключително студените условия в Зимния дворец в София заедно с треньорите му решихме да не стартирам, защото е рисковано и травмоопасно преди предстоящото Световно първенство. За съжаление, никой не предприема нищо относно това и условията за подготовката ни са почти невъзможни. По този начин пропиляват много таланти и малки дечица, които не могат да издържат на такива условия", написа Фейгин в профила си в Инстаграм.
При мъжете Александър Златков също няма да участва.
Фейгин и Златков ще представят България на световното от 20 до 26 март в Сайтама (Япония).
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:39 7 пъти повече чужди инвестиции до април е привлякло еврото
- 13:31 При мащабна операция на България и Румъния: Разбиха мрежа за измами с карти за гориво
- 13:25 България е с най-голям годишен ръст на цените на горивата и смазочните материали в ЕС
- 13:23 Арестуваха китайски шпионин в София за престъпление против републиката
- 13:15 БСК: Индустрията е изправена пред сериозен недостиг на кадри, работната сила застарява
- 13:07 Европрокуратурата дава на съд за измама консултант по проект за дентални грижи у нас
- 13:04 Олег Невзоров се завърна във Варна и се срещна със собствениците на имоти във Форест клуб
- 12:59 Отстраненият от длъжност шеф: Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността