300 000 евро глоба за футболиста, показал тениска с образа на Путин

Спорт 19.02.2016 11:59

Футболният клуб „Локомотив“ наложи глоба от 300 хиляди евро на футболиста Дмитрий Тарасов заради появата му на терена с лика на Путин върху тениската си, съобщи „Взгляд“.

„В „Локомотив“ са така силно разочаровани от ситуацията в Истамбул, че предприеха крайни мерки и практически наложиха рекордни санкции за историята на клуба. От заплатата на Тарасов ще бъдат удържани 300 хиляди евро и всички бонуси, които футболистът би могъл да получи за февруари. Освен това, клубът обмисля и вариант, при който ще отнеме от заплатата на футболиста и глобата, която УЕФА би могла да наложи в резултат на разследването по случая“, съобщи „Р-Спорт“.

Съгласно публичните данни заплатата на Тарасов за 2015 г. е била 2,4 млн. евро, но ако се прибавят и премиалните, чиито размер е неизвестен, вероятно сумата е доста по-голяма.

„Локомотив“ загуби мача срещу „Фенербахче“ в Истанбул във вторник с 2:0. Това бе първият сблъсък между двата отбора в 1/16 финалите на Лигата на Европа. В края на срещата полузащитникът на „Локомотив“ Дмитрий Тарасов съблече тениската с емблемите на отбора и остана с друга, върху която имаше изображение на Владимир Путин с надпис „най-вежливият президент“./offnews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355