300 000 евро глоба за футболиста, показал тениска с образа на Путин
Спорт 19.02.2016 11:59
Футболният клуб „Локомотив“ наложи глоба от 300 хиляди евро на футболиста Дмитрий Тарасов заради появата му на терена с лика на Путин върху тениската си, съобщи „Взгляд“.
„В „Локомотив“ са така силно разочаровани от ситуацията в Истамбул, че предприеха крайни мерки и практически наложиха рекордни санкции за историята на клуба. От заплатата на Тарасов ще бъдат удържани 300 хиляди евро и всички бонуси, които футболистът би могъл да получи за февруари. Освен това, клубът обмисля и вариант, при който ще отнеме от заплатата на футболиста и глобата, която УЕФА би могла да наложи в резултат на разследването по случая“, съобщи „Р-Спорт“.
Съгласно публичните данни заплатата на Тарасов за 2015 г. е била 2,4 млн. евро, но ако се прибавят и премиалните, чиито размер е неизвестен, вероятно сумата е доста по-голяма.
„Локомотив“ загуби мача срещу „Фенербахче“ в Истанбул във вторник с 2:0. Това бе първият сблъсък между двата отбора в 1/16 финалите на Лигата на Европа. В края на срещата полузащитникът на „Локомотив“ Дмитрий Тарасов съблече тениската с емблемите на отбора и остана с друга, върху която имаше изображение на Владимир Путин с надпис „най-вежливият президент“./offnews.bg
„В „Локомотив“ са така силно разочаровани от ситуацията в Истамбул, че предприеха крайни мерки и практически наложиха рекордни санкции за историята на клуба. От заплатата на Тарасов ще бъдат удържани 300 хиляди евро и всички бонуси, които футболистът би могъл да получи за февруари. Освен това, клубът обмисля и вариант, при който ще отнеме от заплатата на футболиста и глобата, която УЕФА би могла да наложи в резултат на разследването по случая“, съобщи „Р-Спорт“.
Съгласно публичните данни заплатата на Тарасов за 2015 г. е била 2,4 млн. евро, но ако се прибавят и премиалните, чиито размер е неизвестен, вероятно сумата е доста по-голяма.
„Локомотив“ загуби мача срещу „Фенербахче“ в Истанбул във вторник с 2:0. Това бе първият сблъсък между двата отбора в 1/16 финалите на Лигата на Европа. В края на срещата полузащитникът на „Локомотив“ Дмитрий Тарасов съблече тениската с емблемите на отбора и остана с друга, върху която имаше изображение на Владимир Путин с надпис „най-вежливият президент“./offnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха