3:0 за ЦСКА в Стара Загора

Спорт 03.09.2023 12:38 Снимка: ДНЕС+

С два жеста и 3:0 си тръгна ЦСКА от Стара Загора след мача с "Берое".

Както "24 часа" първи написа на пейката на "червените" "седна" 11-годишният Венци от Русе, който бе убит от мълния на 30 август по време на тренировка на стадиона, а съотборникът му Стилиян се възстановява в болница.

На стадиона играчите на ЦСКА излязоха с фланелки в подкрепа на Петър Хубчев, бившият ас на "Левски", който се бори с онкологично заболяване. Агитката на домакините също подкрепи бившия си треньор, който изведе "Берое" до купа и суперкупа и стана почетен гражданин на Стара Загора заради това.

В 18-ата минута след корнер Амос Юга свали топката на Дюкенс Назон и нападателят откри резултата. Секунди по-късно след много добър пробив на дебютиралия Майкъл Естрада Тобиас Хайнц направи 2:0.

В 62-ата Марселиньо Кареасо намери Тобиас Хайнц вдясно, който веднага центрира към Джонатан Линдсет в наказателното поле, а норвежецът без забавяне стреля, за да порази целта. Това бе първи гол за Линдсет от началото на сезона.

Домакините се отчетоха с една опасност в края на първата част, още една в началото на втората, едно спасяване на Бусато и един отменен гол заради очевидна засада.