2,5 млн. евро ще получи носителят на купата на УЕФА

Спорт 12.05.2009 15:06

Носителят на купата на УЕФА през този сезон ще получи 2,5 милиона евро от наградния фонд, обявиха от европейската футболна централа. Както е известно, до тазгодишния двубой за трофея достигнаха “Шахтьор” (Донецк, Украйна) и “Вердер” (Бремен, Германия), а битката е на 20-и май на стадион "Шукрю Сарачоглу" в Истанбул.

Отборът, който загуби финалната среща, ще добави в клубната си каса 1,5 милиона евро. Освен това, двата клуба ще вземат и по 30 процента от продажбите на билети от мача. Тъй като Турция има визов режим с Украйна, за феновете от бившата съветска република билет за мача върви в комплект с входна туристическа виза. От летището до стадиона, за всички пристигнали в деня на мача, ще има осигурени автобуси. Те са безплатни за зрителите, които докажат, че са притежатели на билети за мача. /sportal.bg


CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355