Наука 28.12.2020 17:42 Снимка: ДНЕС+
Zoom: плановете за разрастване на видео платформата през 2021 г.
Допреди началото на 2020 г. Zoom бе сравнително неизвестно име, а видео разговорите бяха по-скоро изключение, отколкото норма.
В рамките на само няколко месеца след обявяването на световна пандемия акциите на Zoom скочиха с над 500%, а стабилната и богатата откъм функции видео връзка се превърна в ежедневна необходимост.
Пресилено е да вярваме, че през 2021 г. вирусът ще изчезне като с магическа пръчка, но всеобщото очакване е, че ще можем да се върнем към някои от старите си навици, благодарение на вече навлизащите в много страни ваксини.
Като всяка компания, яхнала вълната на успеха, Zoom трябва да направи максимума, за да остане в мислите и в компютрите ни, когато лека по лека започнем да се връщаме към офисите и училищата, както мнозина прогнозират, че ще се случи догодина.
Затова и компанията крои планове да не изостава, а да продължи да се противопоставя на най-големите в бранша, чийто софтуерни пакети завземаха по-голямата част от работния и учебния процес преди пандемията.
Наскоро високопоставени служители в Zoom са разкрили пред The Information, че компанията възнамерява да скочи в още по-открит двубой с Microsoft и Google и да пусне еквивалентни на техните услуги през идните месеци.
Конкретно става дума за имейл, календар и услуга за съобщения, които биха задържали голяма част от клиентите, спечелени в разгара на 2020 г.
Целта е Zoom да се превърне не просто в приложение за видео комуникации, но в цялостна софтуерна платформа, способна да задоволява нуждите на бизнеса и образованието.
Към момента Zoom се интегрира с услуги като Dropbox и Asana, но далеч не може да се мери с екосистемите на Google и Microsoft, които от години предлагат всевъзможни опции за обмен на данни и комуникация./lifestyle.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 09:38 УНИАН: Украйна е осъществила успешен саботаж на руски газопровод
- 09:31 Ивайло Мирчев не виждал съвместно управление с ГЕРБ, ако Борисов е начело
- 09:26 Зеленски: Европа ще си получи заема от 90 млрд. евро само ако Русия плати репарации
- 09:16 В Китай слънчева електроцентрала „събуди“ пустинята
- 09:05 Проф. Константинов: Машинното гласуване изгони половин милион души от урните
- 08:55 Убийство след свада в село Прелез
- 08:45 КЗП е съставила 31 акта за необосновано повишаване на цените по Закона за еврото
- 08:40 Днес е зимното слънцестоене