Наука 27.11.2022 13:49 Снимка: ДНЕС+
Китай тества първия двигател с течен кислород и керосин с висока тяга за многократна употреба
Китай успешно завърши двукратно тестване на 130-тонен двигател с вторичен цикъл на изгаряне на течен кислород и керосин за многократна употреба, съобщи Global Times, позовавайки се на разработчика му – 6-ти изследователски институт към Китайската корпорация за аерокосмическа наука и технологии (ККАНТ).
Този двигател е предназначен за многократно използване в новото поколение китайски ракети-носители, съобщава Радио Китай. Той се отличава със своята висока цялостна производителност, силен капацитет на разширение и висока надеждност. Такива двигатели са ключов елемент за развитието на китайските космически ракети за многократна употреба и подобряват способността на страната за мащабно присъствие в Космоса на по-ниска цена.
От ККАНТ уточняват, че нови технологии като 3D печат, автоматично заваряване и интелигентно сглобяване са използвани за някои компоненти на двигателя и са направени пробиви в основни и ключови технологии.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:37 Доналд Тръмп обеща да остави ноктите си дълги - в чест на най-големия си фен Ники Минаж
- 19:29 Вятърна енергия от небето: Китай тества летяща турбина
- 19:22 Reuters: Русия руши енергийната система на Украйна в разгара на зимните студове
- 19:15 Sky News: Ако Украйна загуби Славянск и Краматорск, целият източен фронт ще рухне
- 19:07 Бурята "Кристин" взе на най-малко четири жертви в Португалия
- 19:00 "Булката!" показва нов поглед към легендата за Франкенщайн
- 18:53 Инуитите в Гренландия се дивят на САЩ и Дания: Никой не притежава земята ни, тя се споделя
- 18:45 Nvidia, Microsoft и Amazon готвят инвестиция до $60 милиарда в OpenAI