
Мултимедия 29.03.2024 17:23 Снимка: iStock by Getty Images
Пролетна Европа разцъфтява от горите на Шотландия до планините на Полша
Най-красивите места за наблюдение на пролетни цветя на Стария континент
Европа е прекрасно място за посещение по всяко време на годината. Всяка есен улиците се обагрят в златисто, а през зимния сезон навсякъде "танцуват" блещукащи светлини...
Но през пролетта, когато природата се събужда, светът сякаш изглежда по-красиво и приветливо място, ослепителните цветя вдъхват нов живот на паркове, площади, брегове на реки и гори в целия континент и даряват нова надежда и вяра...От горите на Шотландия до планините на Полша - това са най-пленителните места за наблюдение на пролетните цветя в Европа.
Лалетата в Keukenhof, Нидерландия
Независимо дали сте любители на цветята, или не, ярките и незабравими изложби от лалета в градините Keukenhof няма как да не ви очароват. Това е най-голямата градина с луковици в света, която се гордее с над 800 сорта лалета и седем милиона цвята, както и с ириси, лилии, нарциси, орхидеи и зюмбюли. През 2024 г. се навършват 75 години от създаването ѝ, така че какво по-подходящо време да я посетите?

Сини камбанки в Kinclaven Bluebell Wood, Шотландия
Сините камбанки обагрят цяла Великобритания, но гората Kinclaven Bluebell Wood в Пъртшир се гордее с една от най-смелите и сини изложби. Цветовете покриват изцяло гората, която е уютно сгушена на завоя на река Тей. Гледката е впечатляваща.

Черешов цвят в Стокхолм, Швеция
Въпреки че са визитната картичка на Япония, вишневите цветове цъфтят по целия свят, включително и в шведската столица. В Кунгстрадгарден се провежда ежегоден фестивал в края на април, но Хамарби Сьостад е мястото, където можете да избегнете тълпите. Цветовете тук образуват "вкусен" ледено-розов балдахин.

Маковите полета в Тоскана, Италия
В средата на април между редовете лозя в цяла Тоскана се появяват макове, в огнен контраст на безкрайното синьо небе. Сякаш дъждовете са постлали свой собствен червен килим, който само добавя топлина към и без това ярката природна красота на този регион.

Минзухарите в долината Chochołowska, Полша
Пролетта е времето, когато Полша разкрива по-най ярък начин великолепието си, особено сгушената в южната част на страната долина Chochołowska, в която поляните се обагрят в нюанси на виолетово и жълто. Минзухарите, тези малки цветни снопчета, разцъфтяват веднага щом снега започва да се топи. Хълмовете сякаш оживяват с красивите си малки цветчета.

![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за петък, 19 септември 2025 г.
- 21:12 Приятел на Чарли Кърк с потресаващ разказ: Правихме му сърдечен масаж, но той вече беше с Исус
- 21:08 Съдът остави в ареста Никола Барбутов и пусна срещу 10 000 лв. гаранция бизнесмена Петър Рафаилов
- 19:33 The Wall Street Journal: Тръмп е недоволен от Нетаняху, но се въздържа от сурови мерки срещу Израел
- 19:25 US съдия нареди пропалестинският активист Махмуд Халил да бъде депортиран в Алжир или Сирия
- 19:18 Парламентът гласува „Български пощи“ да работят и да бъдат реформирани по план, представен и на ЕК
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи