Знаково лице на БТВ слиза от екран?

Любопитно 24.08.2023 10:35 Снимка: ДНЕС+

Знаково лице на БТВ слиза от екран?

Една от знаковите журналистки на БТВ, водещата на съботното сутрешно предаване „Тази събота“ Жени Марчева, пада от екрана на медията, пише filternews.bg.

Засега не е ясно дали мястото й ще бъде заето от външен човек или ще бъдат направени вътрешни рокади и на стола ѝ ще седне някой от журналистите в телевизията.

Не е изключено Мария Цънцарова, която е водещ на „Тази неделя“, да поеме целия уикенд сутринта.

Една от причините за отстраняването на Марчева може и да е не особено високият рейниг, който „Тази събота“ постигаше през миналия сезон, сравнен с резултатите на Цънцарова на следващия ден.

Има предположения, че на мястото на Марчева е поканена Люба Пашова, която напуска БНТ. Подобна рокада е малко вероятна, защото Пашова е възпитаник на НАТФИЗ и не се е изявявалa като политически журналист, а подобни познания са необходими за водещ на „Тази събота“.

CHF CHF 1 2.09336
GBP GBP 1 2.24421
RON RON 10 3.85712
TRY TRY 100 4.11361
USD USD 1 1.66823