Жените се възбуждали от по-широк спектър сексуални стимули

Любопитно 20.10.2013 14:33

Maкар че мъжете достигат по-високо ниво на сексуална възбуда, жените реагират на по-широк спектър от сексуални стимули, пише Ел Мундо.

Испанският вестник обаче припомня, че химикът Пере Еступиниа е казал, че "психологическата и физиологическата възбуда не винаги съвпадат". Мъжете с дисфункция на ерекцията например оставали с равнодушни гениталии дори когато изпитват възбуда.

"Наблюдава се и обратният случай. Човек вижда еротична сцена и казва, че тя не му харесва, тъй като е неприлична, но гениталиите му реагират, възбуждат се. На мъжете е по-лесно да установят това, защото при тях възниква ерекция, но някои жени не забелязват възбудата на гениталиите си", отбелязва Еступиниа.

Това е доказано чрез опит на известната изследователка Мередит Чивърс и нейните колеги. "Гениталиите на повечето хетеросексуални мъже не се възбуждат при вида на сношение между двама мъже. Но на някои хетеросексуални жени се възбуждат, макар тези жени да казват, че им е неприятно да гледат примерно лесбийски сцени", твърди Чивърс, като според нея някои жени се възбуждат, виждайки, че други хора изпитват удоволствие.

Експертката установила още, че независимо от психологическата възбуда, женските гениталии, сравнени с мъжките, обикновено реагирали на по-разнообразни стимули. /24chasa.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355