
Любопитно 11.06.2024 16:24 Снимка: ДНЕС+
Зендая разкри как се справя с тревожността
Актрисата Зендая разкри как се справя с тревожността.
В интервю за модната библия Vogue тя разкри следното: "Упражненията могат да бъдат наистина полезни. Не спазвам някакъв определен режим, но тренирам усърдно. Това помага много на психическото ми здраве." По нейни думи от известно време насам е започнала да осъзнава лека-полека стойността на това да бъдеш здрав и активен, и не скри факта, че страда от тревожност.
"В повечето случаи хората имат вече изградено мнение за мен. Всъщност истината е, че когато не работя, съм склонна да се изолирам. Имам си терапевт, който често ме насърчава да излизам навън, да си прекарам приятно. Трудно е, но се опитвам. Когато го направя, усещам как съм по-спокойна."
Пред Vogue актрисата разкри, че е целенасочена в грижата за себе си и се учи да бъде по-отговорна за собственото си тяло, но призна също, че психичното й здраве продължава да е в процес на развитие. "Понякога просто ставам от леглото и си поставям малки предизвикателства."
"Всеки има нужда да си поговори с някого, да се почувства разбран и подкрепен. Разбирам, че не всеки би могъл да си постави предизвикателства, които да следва, понякога е трудно да се грижиш за себе си", допълни Зендая и заключи, че отскоро се занимава и с медитация за справяне с тревожността.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 08:31 Израел започна сухопътна офанзива за окупирането на Газа
- 21:55 Хороскоп за вторник, 16 септември 2025 г.
- 19:33 Проруският опозиционен блок излезе начело преди изборите в Молдова на 28 септември
- 19:25 Българите обръщат поглед към Азия: Ръст в търсенето на екзотични валути
- 19:17 Съдът в Анкара отложи делото за отстраняването от длъжност на лидера на опозицията
- 19:10 Пребитият шеф на полицията, Русе е в съзнание, без опасност за живота, но остава под наблюдение
- 19:03 О.з. полк. Стоянов: Пилотите ни нямат подготовка за полети на пределно малка височина
- 18:56 Кеворк Кеворкян: Оскъдица