ВМРО – Варна кани Соломон Паси на диспут

Любопитно 19.06.2007 15:16

След изказването на бившия външен министър Соломон Паси, че Македония е все по-близо до членство в Aлианса, от ВМРО – Варна обявиха, че искат да зададат няколко въпроса на г-н Паси относно неговото виждане за демокрацията. От организацията го канят на диспут, в която и да е медия.

“Демократично ли е г-н Паси да те пребиват защото поднасяш цветя на предците си? Или да ви уволнят от работа заради това, че сте българин? Или да ви разпитват всеки път, когато се връщате от България? Демократично ли е самоопределението да е повод за отчет в полицията? Демократично ли е главен редактор на национален ежедневник да иска публично убийство на председател на парламентарна група в съседна държава? Демократично ли е 50 години да лъжеш народа си и да насилствено да му натрапваш народност? Демократично ли е да се краде историята на друга държава?”, питат воеводите.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355