Любопитно 12.12.2020 17:18 Снимка: ДНЕС+
Видяха тигър алпинист на рекордна височина в Непал
Кралски бенгалски тигър беше заснет от фотокапан на височина 3 165 метра, което е много по-високо от забелязаните Непал големи котки, предаде ДПА.
Хищникът е бил засичан на два пъти през месец ноември от камера, която е била поставена за проследяване на десет диви червени панди, снабдени с джипиес и нашийници. Координаторите на програмата за пандите били изненадани от присъствието на тигъра на толкова голяма височина, предаде БТА.
Кралските бенгалски тигри обитават делтата на река Ганг и рядко се придвижват на големи надморски височини. По-рано горските служби в Непал се натъкнаха на екземпляр на височина от 2 500 метра.
Някои експерти считат, че климатичните промени предизвикват подобно поведение, докато други отдават тези случаи на загубата на хабитат на хищниите./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:20 Въпреки примирието: Израел продължава да убива палестинци в Газа
- 19:12 Откриха нов вариант на COVID
- 19:04 Европарламентът въвежда общи определения и наказания за корупцията в ЕС
- 18:56 Путин: Последиците от конфликта в Близкия изток може да са като при COVID-19
- 18:48 НАТО: За последното десетилетие България е увеличила двойно разходите си за отбрана
- 18:40 Сарафов на отчетното събрание на Варненската апелативна прокуратура: Отказвам интервюта и коментари
- 18:32 Песков: Киевският режим изнудва страните от ЕС с тръбопроводите като оръжие
- 18:24 Минималната работна заплата в Гърция става 920 евро от 1 април