
Любопитно 13.11.2023 18:21 Снимка: ДНЕС+
В зоопарка в Бургас се роди бебе алпака
В зоопарка в Бургас се роди бебе алпака. Животното алпака е домашно чифтокопитно, което се отглежда в планинската верига Анди на височина от 3500 до 5000 метра, в границите на държавите Перу, Еквадор, Чили, Аржентина и Боливия.
Майката е пристигна преди 2 г. от Перу. Малкото е първата й рожба.
Новородената алпака все още няма име.
„В нашия зоопарк имена на новородените дават техните осиновители. Алпаката се роди преди 24 часа и тежи около 4 килограма. Тя е в цвят „амбър “, посочи управителят на зоопарка Кръстьо Дъбов.
Животното се отличава с меко и дълго руно, което не задържа вода. Алпаката често е бъркана с ламите, но всъщност са съвсем различни видове.
Те притежават големи, изразителни очи. Тези животни също се славят със своите нежни и дружелюбни характери. Те обикновено са общителни и лесно се намират общ език с хората.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.2774 |
![]() |
10 | 3.85476 |
![]() |
100 | 4.15529 |
![]() |
1 | 1.65608 |
Последни новини
- 18:18 Румъния вдигна изтребители F-16 заради руска атака с дронове срещу украинска инфраструктура
- 18:10 Захарова: ЕС е като трите прасенца - вълкът е издухал къщичките, а те се крият зад врата в нищото
- 18:02 АП: Русия засилва офанзивите си по две направления на фронта в Украйна
- 17:53 Папараци уловиха Хари Стайлс да целува мистериозна жена
- 17:46 Кметът на ПП-ДБ в Чепинци Брахимбашев се присъедини към ДПС-НОВО НАЧАЛО: Искаме да се развиваме
- 17:38 Киев: Всяко забавяне или отлагане на американските оръжейни доставки ще насърчи Русия
- 17:31 DeepState: Руснаците напредват на две направления по фронтовата линия
- 17:27 Д-р Янко Станев: Демографският проблем е основен, във Варна правим правилни стъпки за решаването му