
Любопитно 12.11.2024 13:04 Снимка: ДНЕС+
В Русия се готвят да пуснат на пазара водка "Тръмповка"
Заявката за запазване на марката вече е подадена в Патентното ведомство от ай ти компания, която обслужва "Газпром" и "Лукойл"
Руското патентно ведомство е получило заявка за регистрация на марка "Тръмповка", с която ще бъде пусната на пазара водка в чест на избрания президент на САЩ Доналд Тръмп, съобщава сайтът The Moscow Times.
Тя ще бъде продавана от ай ти компанията "РАУ ИТ" от Санкт Петербург, която обслужва "Газпром", "Росатом" и "Лукойл".
В заявката за регистрация в Патентното ведомство на РФ е представен търговският знак и логото - на етикета е изрисуван силуетът на Тръмп в черно с червен акордеон в ръцете.
Водка с марката Trump Vodka беше пусната в САЩ по споразумение с Trump organization от 2005 г., но беше извадена от американскияпазар през 2011 г. заради слаби продажби и конфликт с Тръмп заради неизплатени хонорари.
Кашерната Trump Vodka от картофи беше популярна в Израел, където я купуваха по време на Пасха, пише още изданието. Според медийни публикации новоизбраният президент не употребява водка, уточнява The Moscow Times.
А през 2003 г. в Русия беше пусната на пазара и водка "Путинка" в чест на руския президент Владимир Путин. До 2011 г. тя е била в Топ 3 на най-продаваните водки в Русия.
След като пък Дмитрий Медведев стана президент, през 2008 г. в страната пуснаха за продажба и водката "Володя и мечките".
Още по темата
![]() |
1 | 2.0974 |
![]() |
1 | 2.30749 |
![]() |
10 | 3.82088 |
![]() |
100 | 4.4813 |
![]() |
1 | 1.73128 |
Последни новини
- 18:20 Митничари откриха над 128 000 в кабината на тир с дрехи втора употреба край Видин
- 18:12 Германската прокуратура иска снемане на имунитета на депутат от АзГ
- 18:03 7 деца от градина във Варна са в болница, пили вода с белина
- 17:55 Конституционният съд на Румъния потвърди първия тур на президентските избори
- 17:45 Пак е замърсена река Сливнишка на територията на община Костинброд
- 17:38 Агенцията за борба с градушките е обработила 242 градоопасни облака от април насам
- 17:29 ПКК обяви "исторически решения" след конгрес в Северен Ирак
- 17:22 Европа подкрепи създаването на специален трибунал за агресията срещу Украйна