
Любопитно 22.03.2021 09:38 Снимка: ДНЕС+
Слонове се сбиха по време на представление в цирк в Казан (ВИДЕО)
На представление на цирка в Казан слонове се сбиха по време на шоуто, пише РИА Новости с позоваване на представител на цирка.
Отбелязва се, че никой не е пострадал. Видео от социалните мрежи показва, че един слон е нападнал друг и го е хвърлил отстрани на арената. Зрителите успели своевременно да напуснат местата си.
„По време на представлението един слон повали друг, дресьорите го изгониха, никой не пострада“, съобщиха от цирка.
Следващото шоу, което трябваше да започне в 17.00 часа, беше отменено "по технически причини".
Андрей Дементьев-Корнилов, дресьор на слонове в московския цирк “Никулин”, даде обяснение за свадата между слоновете в цирка в Казан, съобщи REN.
Според него в Русия няма мъжки самци, а във видеото се вижда как две слоници изясняват отношенията си, предава "ДарикНюз".
„При тях има матриархат и се случва така, че те опитват да се наложат кой е шефът. Подобни случаи на изясняване на междуличностните отношения са редки“, увери Дементьев-Корнилов.
Той поясни, че поведението на слоновете, които са много интелигентни животни, е много трудно да се предскаже. В зоопарковете подобни сблъсъци се разрешават чрез разделяне на враждуващи страни в различни заграждения.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08289 |
![]() |
1 | 2.25378 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.05968 |
![]() |
1 | 1.67208 |
Последни новини
- 20:22 Хороскоп за понеделник, 8 септември 2025 г.
- 19:37 Deep State: Русия напредва дълбоко в Днепропетровска област
- 19:28 Японският премиер Шигеру Ишиба подаде оставка
- 19:20 Русия има нова система за борба с украинските зенитни дронове
- 19:11 Трудова злополука: Работник в кариера с опасност за живота след падане от скала
- 19:01 Денков уверен: При нови парламентарни избори резултатът ще се промени
- 18:50 Демерджиев: Недопустимо e да бият директор на ОД на МВР
- 18:40 Повечето зеленчуци поскъпват на борсата