Любопитно 08.05.2024 12:42 Снимка: ДНЕС+
Почина звезда от "Игра на тронове"
Актьорът Иън Гелдър, изиграл ролята на Кеван Ланистър в сериала "Игра на тронове", почина на 74 години, само пет месеца след като бе диагностициран с рак на жлъчните пътища, съобщи Пи Ей мидия/ДПА.
Британският актьор има десетилетна кариера в киното. Актьорът Бен Даниълс написа в Инстаграм, че Гелдър е бил диагностициран със злокачественото заболяване през декември и че Даниълс бил готов да спре работа, за да се грижи за него, когато се наложи, но нито един от тях не е очаквал всичко да протече така бързо.
Даниълс добави, че Гелдър е бил "абсолютна скала" по време на тяхната връзка, продължила повече от 30 години.
"Ако не бяхме заедно, поне разговаряхме всеки ден", каза Даниълс, който е на 59 години.
Гелдър влезе в образа на Кеван Ланистър още в първия сезон на "Игра на тронове", след това се снима и в последващи сезони до последния епизод на поредицата, пише БТА.
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.2185 |
RON
|
10 | 3.84567 |
TRY
|
100 | 4.02573 |
USD
|
1 | 1.69277 |
Последни новини
- 16:38 Диана Дамянова: Радев да произнесе новогодишната си реч и да излиза на терен
- 16:26 Отстраненият кмет на Одеса Труханов е поставен под домашен арест
- 16:15 Йотова: Кой ви дава право да отричате историята, да отричате биографията на вашите родители...?
- 16:02 Бивш посланик на САЩ в Украйна: Крайно време е Путин да разбере, че няма да спечели войната
- 15:50 Украински пилот заяви, че "Грипен" е единственият изтребител в света, за който би продал душата си
- 15:39 Христо Мутафчиев с остри въпроси към Мариан Бачев: Действате ли в името на обществения интерес?
- 15:27 Италианската полиция наложи запор върху акции на „Кампари“ за над 1 милиард евро
- 15:16 Руските сили са разбили украински спецназ до Покровск