Любопитно 08.05.2024 18:59 Снимка: ДНЕС+
Плаж Навагио на Закинтос ще остане затворен и това лято
Решението достъпът на плажа да остане затворен както по суша, така и по море, е било взето с постановление на четирима гръцки министри, компетентни за управлението на плажа
Плажът Навагио на гръцкия остров Закинтос, прочут с природната си красота и с останките от кораб на пясъка, ще остане затворен и през този туристически сезон, съобщи гръцката държавна телевизия ЕРТ, цитирана от БТА.
Плажът беше затворен през юни миналата година заради опасност от свличане на скални маси. Освен това през януари беше обявено, че останките от кораба "Панайотис" на брега се разпадат и вече са се разцепили на две, което потенциално може да застраши туристите.
Решението достъпът на плажа да остане затворен както по суша, така и по море, е било взето с постановление на четирима гръцки министри, компетентни за управлението на плажа.
В решението им се казва, че въпреки усилията на местните власти и появилите се уверения за предстоящо отваряне на плажа, остават забраните за движението на хора в района, за акостирането на плавателни съдове и за къпането във водите в целия залив.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:31 Формула 1 не бърза с решения за състезанията в Близкия изток, все още са под въпрос
- 19:23 Кремъл: Иран не е искал доставки на руско оръжие
- 19:15 Защо военновременният инфлационен шок е по-разрушителен от всяка иранска ракета
- 19:07 Обвиниха OpenAI в "откровенна лъжа" заради договора им с Пентагона
- 18:59 Зад кулисите на една семейна драма: Опитът на Брад Пит да си върне доверието на Шайло
- 18:52 "Форин Афеърс": Европа си измисли паралелна реалност за Иран, за да скрие лицемерието си
- 18:44 Киев: Руски дрон е ударил граждански кораб в Черно море, има ранени
- 18:37 Москва и Киев си размениха по 200 военнопленници