 
                    Любопитно 05.05.2024 19:36 Снимка: ДНЕС+
"Няма да се извиня на някого, който си измисля": Нова атака срещу Кевин Спейси
Актьорът Кевин Спейси отрича и се защитава срещу нови обвинения в непристойно поведение, които се отправят срещу него в британски телевизионен документален филм, съобщи ЮПИ.
В интервю за бившия водещ на новините на британския канал GB News Дан Уутън, излъчено в платформата "Екс", Спейси отрече които и от действията му в миналото да са подсъдими.
"Поемам пълна отговорност за поведението и действията си в миналото. Но не мога и няма да поема отговорност и да се извиня на някого, който си измисля или преувеличава истории за мен", каза Спейси в разговора.
Той признава, че е флиртувал и се е закачал с колеги актьори в миналото, но отрича да е насилвал когото и да било или да предлага кариерно развитие срещу сексуални услуги, съобщава БТА.
В документалния филм Spacey Unmasked на Чанъл 4, който предстои да бъде излъчен идната седмица във Великобритания, актьорите Руари Канън и Дани Де Лило обвиняват Спейси в непристойно поведение.
Канън твърди, че през 2013 г. Спейси го е докосвал интимно на пресконференция за постановка в театър Олд Вик в Лондон, а Де Лило твърди, че Спейси е доближил слабините си към лицето му на постановка в същия театър. Спейси отрича и двете твърдения.
Актьорът припомни, че Чанъл 4 му дал едва седмица, за да отговори на обвинения в предишен документален филм въз основа на публикация в сайта BuzzFeed от 2017 г., която разби актьорската му кариера. В публикацията Антъни Рап обвини Спейси, че го докосвал интимно на парти, когато Рап бил едва 14-годишен.
През 2022 г. съд в Ню Йорк отхвърли делото на Рап в сексуално насилие срещу Спейси. Миналата година британски съд оневини Спейси по девет обвинения от четирима мъже за сексуални действия в периода 2001-2013 г. Лондонският театър, в който Спейси е творчески директор по това време, е провел през 2017 г. разследване за поведението на Спейси. В изявление на театъра се посочва, че не са открити факти във връзка с обвиненията за нарушения.
Още по темата
|  CHF | 1 | 2.10599 | 
|  GBP | 1 | 2.2185 | 
|  RON | 10 | 3.84567 | 
|  TRY | 100 | 4.02573 | 
|  USD | 1 | 1.69277 | 
Последни новини
- 20:48 Хороскоп за събота, 1 ноември 2025 г.
- 19:33 Трайчо Трайков: Сградата на Народното събрание се руши, Рая Назарян да вземе въпроса присърце
- 19:27 Киев заплаши журналистите, които отидат в Купянск и Покровск по покана на Путин
- 19:20 Стойчева: Температурите са подходящи да пуснат парното, уведомихме "Топлофикация София
- 19:13 Захарова: "Коалицията на желаещите" все повече се фокусира към икономически натиск върху Русия
- 19:05 Манол Генов: В архивите на МОСВ няма документи за съгласуване за строителството в Елените
- 18:57 Шойгу подигра Запада с цитат от Пушкин: Защо ви е да сте свободни, стада, лишени от език
- 18:50 Руският премиер Мишустин заминава за Китай за среща със Си Дзинпин
 
                         
                         
                         
                         
                        
                         
                                                                         
                                                                         
                                                                         
                                     
                                     
                                     
                                       
                 
                                       
                