Любопитно 09.05.2026 18:59 Снимка: Дима Максимова, "24 часа"
Младоженци първи пресякоха финала на Джирото във Велико Търново
Младоженци първи пресякоха финала във Велико Търново на втория етап от Джирото. Двойката премина последните метри от маршрута на колоездачите между ритуалнатазала и театъра и под арката получи поздрави от кмета Даниел Панов.
Той се снима с тях, а под възгласите на събралата се публика "Горчиво"имаше и първа брачна целувка. След това Панов приветства на италиански хилядите фенове и организационния екип, вече заели места покрай огражденията. Панов изказа увереност, че домакинството на световното събитие и финалът в старата българска столица ще прославят България.
Въпреки дъжда и хладното време в града обстановката е празника, а подготовката - на ниво. Транспаранти, огромна розова фланелка и знамена красят крепостните стени на Царевец и се спускат дори от Патриаршията на върха. Заведенията са пълни, а навсякъде се чува чужда реч. Около 40 хиляди гости се очаква в Търново за събитието, включително фенове на колоезденето от Румъния и Турция./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:37 Само за ден: МВР състави 4 хиляди фиша и близо 400 акта за нарушения
- 19:27 Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
- 19:18 5-ти мъртъв делфин за последните 10 дни е открит на плаж край Варна
- 19:09 Великобритания праща военен кораб в Близкия изток
- 19:03 Расистки скандал във Варна, фенове на "Черно море" обиждаха играч на "Ботев"
- 18:59 Младоженци първи пресякоха финала на Джирото във Велико Търново
- 18:53 Пак тежко падане на Джирото, изненадващо спечели уругваец
- 18:50 Георги Пирински срещу Иво Христов: Забележително е, че ще отговаря за човешкото развитие!