
Любопитно 29.03.2021 11:43 Снимка: ДНЕС+
Меган Маркъл, делото за папарашките снимки и резултатът от него
Битката за независимост и право на глас, която принц Хари и Меган Маркъл поведоха с Мегзит, премина и през съдебната зала.
Там херцогинята на Съсекс спечели делото срещу агенцията Splash News & Picture, заведено заради публикувани папарашки кадри на нея и близките й от началото на миналата година.
След дълга съдебна битка Маркъл и адвокатите й успяха да отстоят правото на неприкосновеност на личния й живот. А разходите по делото доведоха ответната стана до подаване на молба за обявяване в несъстоятелност. Те дори оттеглиха защитата си заради невъзможността да осигурят финансиране.
Проблемите на агенция са свързани и с неизплатен дълг от над милион долара, както и със затруднения покрай пандемията, но и искът, който Меган заведе срещу тях, успя да допринесе за фалита.
А по делото все още няма решение за финансово обезщетение, което съпругата на принц Хари може да поиска, предава Independent.
Това не е единственото дело, което херцогинята на Съсекс заведе срещу медии и спечели. Наскоро стана ясно, че издателството Associated Newspapers е признато за виновно за публикуване на части от писмото на Меган до баща й Томас Маркъл. Преди това пък тя осъди още два британски таблоида за публикуване на части от него./lifestyle.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.08867 |
![]() |
1 | 2.25638 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.07859 |
![]() |
1 | 1.67767 |
Последни новини
- 19:31 Официално: Алжирски халф е шестият нов на "Герена"
- 19:19 След двете катастрофи за ден на едно място: Поставят колчета на пътя Мездра – Ботевград
- 19:04 Норвежка магистрала пропадна заради свлачище, един човек е изчезнал
- 18:51 Научен пробив: иРНК ваксина може да се окаже универсален лек срещу рака
- 18:39 Какво да разчистим у дома в края на лятото
- 18:26 Веласкес призна за ново попълнение на "Герена" и заяви: Фокусът вече е първенство, Купа и Суперкупа
- 18:14 Напълно потушен е пожарът в кравефермата край Лясковец
- 18:01 Никола Николов - Паскал имал тумор в мозъка, поиска по-лека мярка за неотклонение