Любопитно 06.08.2024 13:18 Снимка: ДНЕС+
Малшанс: Мбапе получи от BMW кола за чудо и приказ, която не може да кара
Килиан Мбапе може да се похвали с една от най-скъпите коли на баварския производител BMW.
При пристигането си в Реал Мадрид френският национал взе служебна кола, подобно на други играчи, треньорът Анчелоти и президентът на клуба Перес. А именно, според договора за спонсорство с BMW, всеки от тях получава немски автомобил по избор, който ще използва, докато е в този клуб. Единственото ограничение е, че моделът трябва да е електрически.
Френската суперзвезда беше представена като най-новото попълнение за Кралския клуб по-рано този месец след години на спекулации, свързващи го с преминаване в испанската столица.
Да играеш за най-големия клуб в света носи много предимства. Една от тях е подарък от една от най-престижните автомобилни марки BMW, благодарение на тригодишния спонсорски договор, който Реал има с немския производител.
Докато Мбапе е в Реал Мадрид, той ще има на разположение луксозен седан BMW i7 M70 xDrive, чиято цена е около 200 000 евро, отбелязва bTV.
Тази електрическа кола има два двигателя, единият на задната ос с 489 ks, а другият на предната ос с 258 ks.
Ускорява от 0 до 100 за невероятните 3,7 секунди, а максималната скорост е ограничена до 250 км/ч.
Нито една такава екстравагантност не е толкова интересна, колкото фактът, че Килиан Мбапе няма шофьорска книжка, така че няма да може сам да управлява луксозното возило.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10033 |
GBP
|
1 | 2.21976 |
RON
|
10 | 3.8459 |
TRY
|
100 | 4.00779 |
USD
|
1 | 1.69175 |
Последни новини
- 22:14 МВР, ДАНС и армията с допълнителни мерки за сигурността на обектите на Лукойл
- 21:04 Хороскоп за понеделник, 10 ноември 2025 г.
- 19:31 Украйна е получила 52 млрд. долара от Запада за една година
- 19:19 На маратон в Бургас: 2000 бегачи от цялата страна и чужбина бягаха до 42 километра
- 19:08 САЩ разположиха в Европа група стратегически бомбардировачи B-52
- 18:57 Ройтерс: Русия превзе селището Рибне в Запорожка област
- 18:47 Асен Василев за "Лукойл": Рафинерия не може да бъде продадена за две седмиции
- 18:36 "Футболът ще победи". От "Левски" с обръщение до феновете след загубата от ЦСКА