Лувърът разкрива шедьоври за незрящи в Китай

Любопитно 24.01.2010 13:13

Шанс за незрящи или за хора със силно влошено зрение предостави парижкият Лувър във Вухан, в централната китайската провинция Хубей.

Световноизвестният музей даде възможност на любители на изкуството, които са лишени от възможността да се любуват на прочути творби на човешкия гений, да се запознаят с тях чрез докосване.

За целта са изработени реплики на произведения от колекциите на парижкия музей, представени в тази уникална изложба. Огромният интерес към нея още в деня на откриването й доказа смисъла от подобни нестандартни подходи, насочени към осигуряване на равни възможности за всеки да се докосне до истински голямото изкуство от различни стилове и епохи.

Повечето посетители на експозицията се опитаха да "разгледат" прочутата от древността до наши дни Венера Милоска. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355