Лошият секс скъсява живота

Любопитно 01.04.2010 10:14

Всекидневният секс носи редица ползи, а тайната за щастлив и дълъг живот се крие в сексуалното удовлетворение, твърдят експерти. По-рано тази година британската национална здравна служба обяви, че един оргазъм на ден държи лекарят далеч от вас. Експертите са единодушни за широкообхватните ползи, които плътската любов дава на организма и една от тях е дълголетието.

Мъжете, които получават по два или повече оргазма на ден живеят по-дълго, а жените, които изпитват по-голямо удовлетворение от секса също живеят повече. Изследванията показват, че когато сексуалната активност върви нагоре, рискът от рак на гърдата върви надолу, което до голяма степен се дължи на повишеното ниво на хормоните. Сексът е полезен за мозъка и също така предпазва от сърдечен удар.

Палавите занимания работят и за намаляването на различни видове болки. Вместо да се оправдавате с главоболие, по-добре ще е да кажете “Супер, тази вечер имам главоболие“. В крайна сметка мозъкът ви свиква да мисли за секс все по-често и дори да не живеете много дълго ще се радвате на прекрасни и приятни моменти. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355