Любопитно 11.07.2021 13:16 Снимка: ДНЕС+
Гигантските панди вече не са застрашен вид в Китай, но защитата им няма да бъде отслабена
Защитата на гигантските панди в Китай няма да бъде отслабена, въпреки че те вече не са застрашен вид, съобщиха вчера от Държавната администрация по горите.
Коментарът бе във връзка със заявление по-рано през седмицата на представител на Министерството на екологията и околната среда, който посочи на пресконференция, че пандите вече не са „застрашени“, а „уязвими“ животни, тъй като популацията на живеещите в дивата природа е достигнала 1800.
„Понижаването на статута на пандата свидетелства за резултата от нашите гигантски усилия за защитата на тези животни“, се посочва още в изявлението на Държавната администрация по горите.
През годините Китай предприе редица мерки за опазване и защита на дивите животни, особено на гигантските панди, разглеждани като национално богатство. Досега страната е създала 67 природни резервата за гигантски панди, защитавайки 53,8% от местообитанията и 66,8% от популацията им.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:45 Асансьор пламна в жилищна сграда в София, евакуирани са 20 души
- 21:01 Хороскоп за сряда, 31 декември 2025 г.
- 19:32 Руски експерт: Провалихме плана на Запада да ни нападне. Лавров заплаши с ядрен отговор при агресия
- 19:23 СГС удвои гаранцията на бившия директор на 138-о училище Александър Евтимов
- 19:15 Фики и Роксана са сред кандидатите да представят България на "Евровизия"
- 19:06 Радев назначи за посланици свой служебен министър и съветник
- 18:58 Временна промяна в плащания с банкови карти в градския транспорт в София от 31 декември до 2 януари
- 18:49 Meta придобива стартъп, станал сензация в Силициевата долина