Любопитно 06.06.2023 17:53 Снимка: ДНЕС+
Apple представи първото си устройство за "смесена" реалност
Технологичният гигант Apple представи днес първото си устройство за "смесена" реалност, наименувано "Вижън про" (Vision Pro), предаде Франс прес.
Понятието "смесена" реалност обозначава съчетание от виртуална и увеличена реалност. По този начин Apple навлиза в една територия, в която досега основен играч беше "Мета".
"Смесването на цифрови съдържания с реалния свят ще позволи да бъдат създадени нови усещания, на каквито досега не сме ставали свидетели досега", заяви ръководителят на Apple Тим Кук при представянето на новия продукт.
Засега продажната цена на устройството не е оповестена, но според експерти тя ще бъде около 3000 долараq предаде БТА.
С помощта на устройството потребителите ще могат да се "потапят" в паралелни вселени и да избират степента на "потапяне" посредством бутон, с който се регулира екранът и с който може да се преминава от увеличена реалност (което означава наслагване на виртуални елементи върху картини от действителността) към виртуалната реалност (състояние на пълно "потапяне").
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:11 Хороскоп за вторник, 14 юли 2026 г.
- 19:33 10 навика, които усилват женската енергия и ви правят невероятно привлекателни
- 19:26 Новата визия на Никола Пелц предизвика вълна от коментари
- 19:19 Деца са освободили от скорост колата, притиснала 18-месечно момченце
- 19:12 Берлин дава милиони на Киев за покупката на 50 000 бойни дрона
- 19:05 Тайфунът „Бави“ отслабна до силна тропическа буря
- 18:56 Наводненията в американския щат Мисури взеха една жертва и наложиха евакуация
- 18:48 Горещините идват и у нас през седмицата, с температури до 38 градуса