Любопитно 11.06.2021 20:10 Снимка: ДНЕС+
26,6 милиона души по света притежават над $1 милион
Броят на гражданите с богатство на стойност над $100 млн. (€82,25 млн.) е нараснал с 6 хил. по време на пандемията, според доклад на Boston Consulting Group, цитиран от Deutsche Welle.
Така клубът на ултрабогатите достига рекордните 60 хил. членове през миналата година. Германия, най-голямата европейска икономика, е на трета позиция с 2,9 хил. представители в него. Тя изостава само от САЩ и Китай.
Общият брой на германците, които притежават над $1 млн., нараства с 35 хил. до общо 542 хил. По света броят на милинерите е общо 26,6 млн., ръст от 1,8 млн.
В европейската държава ултрабогатите контролират около $1,4 трлн., 6% ръст спрямо предходната година. В световен мащаб богатството на най-заможните достига $250 трлн. — ръст от 8%.
Макар че пандемията направи някои хора по-богати, тя увеличи и неравенството./money.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:24 Варна ще е домакин на XII Европейска олимпиада по география
- 12:17 Съдът образува ново дело по иск на „МБАЛ Варна“ ЕООД срещу НЗОК за над 282 хиляди евро
- 12:09 България пак започва да произвежда автомобили
- 12:01 Рекордните горещини в Европа взеха 18 жертви във Франция
- 11:53 Гледат мярката на задържаните "Калашници"
- 11:45 Белгия иска ареста на бившия гръцки еврокомисар Аврамопулос по случая "Катаргейт"
- 11:37 Тръмп: Ford и General Motors може да произвеждат Patriot и Tomahawk
- 11:29 Руски Ту-160 отработиха дозареждане във въздуха над Баренцево и Норвежко море