Затворник в Бобов дол прави гладна стачка, недоволства, че край него ядат

Крими 09.05.2015 20:44

Затворник от Бобов дол бе наказан, защото буйства в затвора. Той започнал протести заради жена си. Той спрял да яде и обявил стачка. Когато му замирисало на ядене обаче, започнал да чупи и блъска.
"Реших да правя гладна стачка, защото искам да открият жена ми. Сложиха ме в изолатора на медицинския център да стачкувам, а другите ми пречат, защото ядат и мирише на ядене", разказал пред съда в Дупница затворник от Бобов дол, съобщава struma.bg.

Кирил А. бил наказан с 5 денонощия изолиране в наказателна килия, защото се държал грубо, агресивно и нарушавал реда.

Преди месец той бил настанен в медицинския център, за да си прави гладната стачка, съобщи 24 часа. Искал обаче да го преместят, за да не му мирише на манджа.

"Не можех да издържам и започнах да викам и да псувам", допълва затворникът. След като не му отворили вратата, той започнал да отправя заплахи и закани за физическа саморазправа със служителите и да блъска вратата. Заради това получил наказанието, което обжалвал в съда, но магистратите отхвърлиха молбата му и потвърдиха заповедта на директора./БЛИЦ
CHF CHF 1 2.09336
GBP GBP 1 2.24421
RON RON 10 3.85712
TRY TRY 100 4.11361
USD USD 1 1.66823