Заловиха обирджията от Ботевград

Крими 12.09.2011 23:29

При спецоперация в Ботевградския Балкан бе задържан Владимир Стефанов, който на 27 август опита да обере златарски магазин в Ботевград, след което стреля по дошлите полицаи и избяга, отвличайки шофьор с автомобила му.

Днешната операция с участието на барети от антитерористичния отряд, както и със служители на ОДМВР-София, психолози от Института по психология - МВР е била под прякото наблюдение на Софийската окръжна прокуратура.

Владимир е задържан във вилна зона край село Зелин. Мъжът се е укривал в къща, собственост на негов родственик. При задържането му той не е оказал съпротива.

Съучастникът на Стефанов - Димитър Иванчев, бе заловен още в деня на обира и вече е с мярка постоянен арест.
Стана ясно, че двамата са се запознали в затвора, откъдето Иванчев е освободен предсрочно.

Припомняме, 38-годишният мъж се издирваше от органите на реда седмици наред. От полицията го определиха като особено опасен. При бягството си той отвлече кола с шофьора и стреля по служителите на МВР.

Другият участник в обира - Димитър Иванчев, е с наложена мярка „задържане под стража."

CHF CHF 1 2.07736
GBP GBP 1 2.27158
RON RON 10 3.86253
TRY TRY 100 4.10195
USD USD 1 1.67308