Крими 03.12.2023 14:20 Снимка: ДНЕС+
Задържаха за 72 часа украинския шофьор, причинил тежката катастрофа край град Шипка
Окръжната прокуратура в Стара Загора обвини украинския шофьор М.К., на 64 г., в предизвикване на катастрофа по непредпазливост и заради неправилна маневра, при която в петък около 20 ч. край гр. Шипка загинаха баща и дъщеря, а момче на 23 г. получи средна телесна повреда.
Това съобщиха днес от Апелативната прокуратура в Пловдив. Шофьорът е задържан с постановление на наблюдаващия прокурор за 72 ч. Предстои прокуратурата да поиска неговото постоянно задържане под стража.
Украинският шофьор се опитал на разклона за връх Бузлуджа, на пътя Казанлък-Габрово, да направи обратен завой, в тъмното, на заден ход, отнел предимството на лек автомобил, който пътувал към гр. Шипка и се забил в камиона. Пробата за алкохол и наркотици на украинския шофьор е отрицателна.
От удара на място починаха шофьорът Стефан Кратунов, на 85 г. и дъщеря му Мариана, на 62 г. - двамата от гр. Шипка. В колата пътувал и 23-годишният Александър Проданов, който с комоцио и в шок е настанен в казанлъшката болница.
Момчето е един от отличниците на България в инициативата на "24 часа", за което вестникът писа през 2019-та и 2022-ра година. /24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо