Крими 05.07.2025 17:43 Снимка: ДНЕС+
Задържаха трима от маскираните младежи, пребили минувачи в центъра на София
Трима от маскираните младежи, пребили минувачи в центъра на София, са арестувани, съобщиха от СДВР.
В момента се провеждат разпити, посочват още от полицията.
Кадри, разпространявани в социалните мрежи, показват група младежи, които бият граждани. Боят е заснет от случайни минувачи.
Действието се развива на 4 юли в малките часове на нощта. Около 4 часа сутринта на бул. „Граф Игнатиев“ група тийнейджъри на видима възраст между 15-17 години, маскирани с тениски на главите нападат граждани.
По думите на свидетели агресията не е провокирана с нищо.
По-рано днес директорът на СДВР Любомир Николов заяви, че агресията е била напълно непредизвикана.
Министър Даниел Митов посочи, че в рамките на последния един месец над 4000 души са били извадени от анонимност от групите на т.нар. локали. Той допълни, че бандите постепенно изчезват, те имат епизодични прояви, но полицията се справя с тях.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:24 Михаела Доцова открива пленарната сесия на Парламентарната асамблея на ПСЮИЕ в София
- 10:17 Новият състав на ЦИК встъпва в длъжност
- 10:09 Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
- 10:02 ФИФА стига до абсурдни ситуации, за да брани спонсорите си на всяка цена (ВИДЕО)
- 09:57 Стоичков и ФИФА припомниха исторически мач на България, той се снима с принцесата на Япония
- 09:51 Джей Ди Ванс: САЩ гарантира, че освобождаването на ирански активи няма да е за "тероризъм"
- 09:44 Захарова и Симонян саркастично: Предложиха на Стармър работа като косач на трева в "Россия сегодня“
- 09:36 Григор Димитров се изкачи с пет позиции в ранглистата