
Крими 13.03.2024 19:15 Снимка: ДНЕС+
Задържаха 59-годишния шофьор, убил Янита при челен удар на пътя Бургас - Средец
Шофьорът, който причини челен удар по пътя Бургас-Средец на 9 март и уби 33-годишната Янита Пепелянкова, е задържан.
59-годишният Атанас Андонов е с наложено прокурорско задържане за срок до 72 часа.
При челния удар пострадаха тежко двете деца на загиналата Янита на 5 и 8 г. и нейната майка, която е била зад волана. Техническа неизправност е версията за катастрофата, която поддържа водачът Атанас Андонов от самото начало.
Дали това действително е така ще стане ясно от автотехническата експертиза, която предстои да бъде назначена до дни. Наблюдаващият прокурор вече е назначил химически, токсохимически и съдебномедицински експертизи.
Разпитани са седем свидетели, но от полицията призоваха, ако има още очевидци на тежката катастрофа, да позвънят в полицията, пояснява "24 часа".
33-годишната Янита, която работела като психолог в училище в Айтос, загина на място. Тежко пострада по-малката ѝ дъщеричка, но лекари от УМБАЛ-Бургас успяха да я стабилизират и най-вероятно днес децата ще бъдат изписани.
Съпругът на Янита е полицай от ОДМВР Бургас. Съкрушеният от мъка мъж призова чрез медиите виновникът да получи справедливо наказание.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.28618 |
![]() |
10 | 3.8512 |
![]() |
100 | 4.19993 |
![]() |
1 | 1.6688 |
Последни новини
- 09:46 Пилотът, приземил аварийно малък самолет в Пирин: Живея втори живот
- 09:39 Председателят на ДКСБТ: Ще има трудности в първите месеци след въвеждането на еврото
- 09:31 Варненският зоопарк вдига цените на входните билети от 1 юли
- 09:23 На 1 юли почитаме лечителите Св. Св. Козма и Дамян
- 09:16 Поредна акция за събиране на дървесни отпадъци във Варна ще има на 5 и 6 юли
- 09:08 Честит Джулай и усмихнато лято!
- 08:59 Флуминензе отстрани Интер на клубния Мондиал
- 08:51 Манчестър Сити е аут от Мондиала след зрелищно 3:4 срещу Ал Хилал