
Крими 07.05.2025 13:38 Снимка: ДНЕС+
Задържаха 27-годишен за трафик на хора с цел сексуална експлоатация
По искане на Софийска районна прокуратура съдът задържа под стража 27-годишен мъж за трафик на хора с цел сексуална експлоатация.
П.А. е привлечен към наказателна отговорност за това, че от септември 2024 г. до 02.05.2025 г. е набрал А.С. с цел да бъде използвана за развратни действия.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 159а, ал. 1 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“. П.А. е осъждан и е извършил деянието в изпитателен срок на предходно осъждане. Той е бил задържан за срок до 72 часа.
Прокурор при Софийска районна прокуратура внесе в Софийски районен съд искане за определяне на мярка „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
Състав на Софийски районен съд се е съгласи с доводите на дежурния прокурор, че П.А. може да извърши друго престъпление и му е наложил мярка „задържане под стража“.
Мярката за неотклонение подлежи на обжалване пред Софийски градски съд.
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.30722 |
![]() |
10 | 3.8214 |
![]() |
100 | 4.48586 |
![]() |
1 | 1.73821 |
Последни новини
- 12:11 Експерти: Предложените от Путин преки преговори с Украйна в Истанбул е майсторски ход
- 12:07 Сбогом, Жоро – Вежди Рашидов се сбогува с големия художник Георги Лечев
- 12:01 Албания на избори - Рама срещу Бериша
- 11:56 Напрежение в Скравена – протест след брутален побой, заснет на видео
- 11:45 Турция е готова да поеме отговорност за наблюдение на спазването на потенциално примирие в Украйна
- 11:38 "Украйна е готова за преговори": Зеленски коментира предложението на Путин
- 11:35 Папа Лъв XIV определи изкуствения интелект като основно предизвикателство за човечеството
- 11:29 Димитър Ганев: ДПС-НОВО НАЧАЛО расте. Депутатите на Доган, спасили имунитетите, ще играят опозиция