Задържаха 13-годишен сериен крадец на коли

Крими 07.11.2014 14:24

13-годишно момче е задържано от полицията в Плевен във връзка с кражбата на лек автомобил. В досието на момчето вече има 10 такива кражби, съобщиха от ОД на МВР- Плевен.

Вчера в 7:20 часа в Първо Районно управление „Полиция” -Плевен постъпил сигнал от 32-годишен от града, че е откраднат автомобилът му "Фолксваген Пасат”, паркиран на улица „Неофит Бозвели”. Потърпевшият е уведомил полицията, че от друг негов автомобил "Пежо", паркиран на същата улица, е проникнато чрез отключване и е извършена кражба на контактен ключ за лек автомобил "Фолксваген Пасат”. Сезирана е Районна прокуратура - Плевен. Незабавно са предприети оперативни действия и откраднатият автомобил е намерен в местността "Табакова чешма" - без липси и повреди.

Установен е извършителят на двете престъпления – 13-годишен от Плевен. По случая е образувано досъдебно производство. В биографията си малолетният е записал над 10 кражби на коли. С него продължително са работили инспектори от Детската педагогическа стая. Налагани са му били възпитателни мерки, има обществен възпитател. Превантивната работа не е оказала въздействие и му е наложена мярка по Закона за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни - „настаняване в социално педагогически интернат”. /24chasa.bg


CHF CHF 1 2.09247
GBP GBP 1 2.28618
RON RON 10 3.8512
TRY TRY 100 4.19993
USD USD 1 1.6688