Въпреки камерите вземат подкупи на ГКПП Лесово-Хамзабейли, българите също
Крими 27.12.2005 11:56
Полицейската операция на граничния пункт не е уплашила турските митничари. Шофьори на ТИР-ове твърдят, че продължават да дават подкупи на новооткрития граничен пункт Лесово – Хамзабейли, пише днес турският вестник Акшам, цитиран от Агенция БГ-Тюрк.
"Тези хора са взели мерки и срещу видеозаписите. Даваме парите на служителите между паспортите, така че да не се забелязва", оплаква се един от шофьорите. Шофьорите на ТИР-ове твърдят, че дават подкупи не само в Турция, но и в съседните страни като България, Хърватия, Сърбия и Черна Гора и Македония. Одринският областен управител Нусрет Мироглу заяви, че в Одрин се забелязват всекидневни контрабандни случаи и посочи, че продажбата на тези контрабандисти, влизащи в Турция през граничния пункт Капитан Андреево – Капъкуле, ще бъде спряна, пише днес турският всекидневник Миллиет.
"Всеки ден те идват в града с коли и продават гориво, захар, банани и орехи. Минават през ГКПП Капъкуле. Всички тези коли ги знаем. Минаващите от Капъкуле пътници имат право да купуват цигари и алкохол. Това право признаваме на обикновените пътници, но от това се възползват и всекидневните контрабандисти", каза още Мироглу. Губернаторът заяви, че след полицейската акция по задържане на митничари и полицейски служители в Капъкуле поради съмнения за корупция, няма нередности на Капъкуле. Той добави, че разглеждането на видеозаписите от пункта все още продължава.
Междувременно друг турски вестник Заман цитира гурбетчия, който заявява: "Години наред бяхме принудени да даваме рушвети. Операцията закъсня. Тези, които ни събраха парите, вече живеят като богати пенсионери". Информацията е на БГНЕС.
"Тези хора са взели мерки и срещу видеозаписите. Даваме парите на служителите между паспортите, така че да не се забелязва", оплаква се един от шофьорите. Шофьорите на ТИР-ове твърдят, че дават подкупи не само в Турция, но и в съседните страни като България, Хърватия, Сърбия и Черна Гора и Македония. Одринският областен управител Нусрет Мироглу заяви, че в Одрин се забелязват всекидневни контрабандни случаи и посочи, че продажбата на тези контрабандисти, влизащи в Турция през граничния пункт Капитан Андреево – Капъкуле, ще бъде спряна, пише днес турският всекидневник Миллиет.
"Всеки ден те идват в града с коли и продават гориво, захар, банани и орехи. Минават през ГКПП Капъкуле. Всички тези коли ги знаем. Минаващите от Капъкуле пътници имат право да купуват цигари и алкохол. Това право признаваме на обикновените пътници, но от това се възползват и всекидневните контрабандисти", каза още Мироглу. Губернаторът заяви, че след полицейската акция по задържане на митничари и полицейски служители в Капъкуле поради съмнения за корупция, няма нередности на Капъкуле. Той добави, че разглеждането на видеозаписите от пункта все още продължава.
Междувременно друг турски вестник Заман цитира гурбетчия, който заявява: "Години наред бяхме принудени да даваме рушвети. Операцията закъсня. Тези, които ни събраха парите, вече живеят като богати пенсионери". Информацията е на БГНЕС.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:37 Израел се изтегля от част от буферната зона в Южен Ливан
- 14:29 Към момента няма данни за пострадали българи след земетресенията във Венецуела
- 14:21 Министерството на финансите публикува на сайта си законопроекта за държавния бюджет за 2026
- 14:13 НЗОК хареса предложението на държавата за парите за здраве за 2026 г.
- 14:05 Цигарите поскъпват от август
- 13:57 КЗК започна проучване за високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2 на Летище „Васил Левски“
- 13:49 Преполовен Мондиал 2026: Картината за елиминациите и класирането на третите отбори
- 13:42 Лукашенко спря ретранслаторите на границата с Украйна