Установиха мъжа, пребил жестоко тийнейджърката в Благоевградско, започна издирването му

Крими 02.06.2026 09:38 Снимка: БТА

Установиха мъжа, пребил жестоко тийнейджърката в Благоевградско, започна издирването му

Разследва се случай на причиняване на телесна повреда на 19-годишно момиче от благоевградското село Пороминово, съобщават от прокуратурата. Днес то се е появило жестоко пребито на вратата на родния си дом - с мозъчен кръвоизлив, счупени ребра и други травми и бе откарано по спешност в местната болница.

Сигнал за случая е подаден късно снощи в Районното управление на МВР в град Рила от бащата на момичето. По думите му дъщеря му се е прибрала в дома си с тежки травми по тялото и главата. Веднага е извикана Спешна помощ. Момичето е транспортирано до болницата в Благоевград, където й е направена и спешна операция.  

От полицията съобщиха, че има заподозрян, който се издирва. Образувано е досъдебно производство за причиняване на средна телесна повреда – престъпление по чл. 129, ал. 1 от Наказателния кодекс (НК).

Установено е, че около 01:00 ч. на 31.05.2026 г. в с. Пороминово, община Кочериново, на 19-годишната А.Т. бил нанесен побой.

В резултат на упражненото насилие на пострадалата е причинена средна телесна повреда, изразяваща се в разстройство на здравето, временно опасно за живота – мозъчен кръвоизлив, фрактури на ребра, хематом и други травматични увреждания.

Пострадалата е настанена за лечение в болнично заведение, където ѝ е извършена спешна медицинска интервенция.

БНР, позовавайки се на свои източници, съобщи, че се касае за упражнено насилие побой, което не е битов скандал. Насилникът е установен, но до момента, вечерта в понеделник, не е задържан.

Предстои да бъде изискана и съдебномедицинска експертиза. Дупнишката прокуратурата продължава събиране на доказателства по случая, за да бъде установена причината за нанасянето на жестокия побой. Най-важен за разследващите ще бъде разказът на момичето, когато бъде изведена от командно дишане, съобщи БНТ.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355